Lapkričio 22–23 dienomis VDU III-iuose rūmuose ir Kauno m. savivaldybės V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje vyko pirmoji Kauno Kalėdinė knygų mugė. Susirinkusiuosius sveikino mugės globėjai – VDU mokslo prorektorius, akademikas Juozas Augutis, Kauno savivaldybės vicemeras Vytautas Vasilenko ir Mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos valdybos narė, leidyklos „Žara“ vadovė Ramutė Žandarienė. „Knyga – geriausias žmogaus draugas ir patarėjas“, teigė V. Vasilenko, džiaugdamasis puikia idėja ne tik Vilniaus, bet ir Kauno skaitytojus pradžiuginti knygų muge.
Lankytojai galėjo ne tik įsigyti įvairių leidyklų siūlomų knygų, bet ir dalyvauti jų pristatymuose bei susitikimuose su rašytojais, menininkais, leidėjais. Norintieji turėjo galimybę pabendrauti su VDU leidyklos vyriausiuoju redaktoriumi Robertu Keturakiu, rašytoju Laimonu Iniu, profesoriumi Vytautu Levandausku ir daugeliu kitų garbių svečių.
Pirmoji skaitytojams buvo pristatyta ką tik išleista Tautvydos Marcinkevičiūtės eilėraščių knygelė vaikams „Etruskai valgė druską“. Įžangos žodį tarė poetas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis ir teigė, kad poezija – tai pokalbis su XXI a. vaikais, kurie gyvena kompiuterių bei kitų technologijų kupiname pasaulyje. Jų žvilgsnis į gamtą jau kitoks. R. Keturakis aptardamas autorės ir knygos santykį, akcentavo, kad šioje knygoje daug pačios autorės vaikystės mergaitės, todėl knyga dvelkia intymumu – ne tik mažieji skaitytojai, bet ir jų tėvai atras tą kuriamą gražų vaikystės pasaulį. T. Marcinkevičiūtės eilėraščiuose pateikiama gausybė faktų, kurių dauguma vaikų tikrai nežino: kas gi tie etruskai? Kur jie gyveno? Kodėl verta apie juos žinoti? Atsakymai slypi spalvingoje, gražioje knygelėje mažiesiems.
Leidyklos „Žara“ atstovai mugės lankytojus kvietė susipažinti su mokslo populiarinimo literatūra. Buvo pristatomos naujausios knygos: Georges Ifrah „Universalioji skaičių istorija“ ir Michael Willers „Kasdieninė mūsų algebra“. „Universalioji skaičių istorija“ – tikras įdomiausių faktų žinynas. Autorius knygą parašė norėdamas rasti atsakymą į mokinio užduotą klausimą: „Iš kur atsirado skaičius?“ Didelės apimties knyga (1200 p.!) yra enciklopedinis leidinys, jame kiekvienas ras įdomios informacijos apie skaičių pasaulį. Šią knygą pravartu įsigyti visiems tiems, kas neabejingas istorijai – iš esmės, joje kalbama apie civilizacijų vystymąsi per skaičių prizmę. Knygoje „Kasdieninė mūsų algebra“ atskleidžiama, kaip kasdieniame gyvenime galima pritaikyti teorines matematikos žinias. Knygos paklausa rodo, kad svarstoma apie šio leidinio tęstinę seriją, planuojama leisti „Kasdieninę mūsų logiką“, „Kasdieninę mūsų biologiją“. Akivaizdu, kad mokslo populiarinimo literatūra domina šiandieninį skaitytoją.
Leidyklos „Gimtasis žodis“ redaktorė Vida Bekštienė pristatė ką tik pasirodžiusias knygas vaikams ir paaugliams „Aš norėjau sesutės“, „Vanes ir Virdžinija“, „Draugė mergaitė ir suaugę žmonės“ bei „Hamsunas: svajotojas ir užkariautojas“. Leidyklos redaktorė džiaugėsi gausiai pasirodančiais leidiniais vaikams, tarp kurių net įnoringiausias jaunasis skaitytojas tikrai ras įdomių ir aktualių temų.
VDU III-iuose rūmuose M. Gimbutienės auditorijoje vyko bene šilčiausias „Naujojo lanko“ leidyklos knygos pristatymas. Įspūdžiais apie I. Stepukonienės monografiją „Roberto Keturakio kūryba“ (2011 m.) dalinosi Eglė Stepukonytė, Robertas Keturakis, VDU leidyklos vadovas Jonas Jaučkojis bei leidyklos „Naujasis lankas“ vadovas V. Zaveckas. R. Keturakis pastebėjo, kad poezija, vienintelis toks svarbus lietuvių tautai žanras, kuris leido lietuviams nepavargti. Poetas kurdamas stengiasi neprarasti esminių vertybių – žmogiškumo, grožio ir sąžinės. Monografijoje skaitytojas ras viską apie šį autorių: aptariami 15 poezijos rinkinių, poema „Jotvingiai“, romanas „Kulka Dievo širdy“, literatūrinės pasakos, apybraižos, esė bei spalvingos dokumentinės informacijos – nemažą knygos dalį sudaro nuotraukos.
Antroji mugės diena svečius taip pat džiugino galimybe apsilankyti įvairiuose susitikimuose ir pristatymuose. Renginius pradėjo Ginas Žiemys, supažindinęs su knyga „Dingęs pasaulis. Baltų senoji kosmologija“. Autorius mitologija domisi jau keturis dešimtmečius ir savo atradimus pateikė knygoje. Taip pat buvo pristatoma jo sudaryta kunigo Antano Jonyno kūrybos rinktinė. G. Žiemys poetą palygino su Maironiu ir kvietė visus atrasti A. Jonyno tekstų paslaptis.
Loreta Stonkutė pristatė ezoterinį romaną egzotišku pavadinimu „Azahielle“. Tai debiutinė jos knyga, skirta visiems, ieškantiems atsakymų į įvarius gyvenimo klausimus: nuo gyvenimo prasmės paieškų iki kasdienių rūpesčių. Pasak autorės, romane, gimusiame vos per dvi savaites, kiekvienas skaitytojas atras tai, ko ieško: meilės, nuotykių, ezoterikos, religijos.
Knygų mugės renginius užbaigė Gabi Mundo, pakvietusi į autobiografinio romano „Širdis“ sutiktuves. Tai jausmingas romanas apie asmenybės transformaciją, savo sielos antrosios pusės paieškas ir palaimos jausmą ją atradus.
Per dvi mugės dienas net išrankiausi skaitytojai tikrai rado bent vieną knygą, apsilankė įdomiame pristatyme ar pabendravo su autoriais. Renginio organizatoriai tikisi, kad Kalėdinė knygų mugė taps kasmetine Kauno tradicija.